zyxel-logo

ZyXEL Türkiye İnternet ve iletişim teknolojisi alanındaki eğilimleri ve kablosuz ağ teknolojilerinde öne çıkan gelişmeleri, 28 Ocak Perşembe günü Raffles Otel’de yapmış olduğu etkinlikte basın mensupları ile paylaştı. Toplantıda aynı zamanda 2015 yılının genel değerlendirmesi yapıldı ve firmanın 2016’ya yönelik vizyonu, özel projeleri ve yeni ürünleri ile ilgili bilgiler de verildi.

ZyXEL, 2015 yılını Pazar Lideri olarak tamamladı!

Modem, router, kablosuz Wi-Fi çözümlerini kapsayan ağ teknolojileri alanındaki liderliğini sürdüren ZyXEL Türkiye, 2015 yılında 1 milyon 162 bin adet ürün satışı gerçekleştirdi ve alanında pazar lideri oldu. Kendi alanında büyük bir rekora imza atan firma, cirosunu %35 oranında artırdı.

2016 yılında büyümeyi sürdürmeyi hedeflediklerini belirten ZyXEL Genel Müdürü Vefa Tarhan sözlerine şu cümlelerle devam etti: “İletişimde 2015 senesinin en önemli büyüme alanı ADSL ve Fiber teknolojiler oldu. Her geçen gün veri kullanımı ve video gibi İnternet üzerinden sunulan hizmetlerin artması sebebiyle kullanıcılar, yeni teknolojileri edinme konusunda daha aceleci ve istekli davrandı. 2015 bu bağlamda oldukça zor bir yıl oldu ancak bu zorluklara rağmen ZyXEL olarak önemli başarıların ve rekorların altına imzamızı armayı başardık.”

“Ağ teknolojileri alanında ürün sağlayan önde gelen firmalardan olacağız.”

Hem bireysel hem de kurumsal alanda önde gelen ürünler sunarak 2016’da liderliklerini korumak istediklerini belirten Vefa Tarhan, ev içi teknolojilerde daha hızlı bir ağ altyapısına ihtiyaç duyulduğunu bu yüzden de AC teknolojisinin daha fazla ön plana çıkacağının altını çizdi ve ZyXEL olarak bu alanda daha hızlı ve yüksek performanslı ürünler sunacağını belirtti.

ZyXEL ürünleriyle IoT ve Endüstri 4.0’ hazır olun

Türkiye, bulut teknolojilerinin yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte NAS tarafında da önemli adımlar atıyor. Günümüzde işletmelerde artış gösteren mobil çalışanların varlığı ve bilgilerine her zaman her yerden güvenle ulaşabilme ihtiyacıyla ortaya çıkan NAS teknolojileriyle herkes büyük bir güvende ve mobil olarak işlerini yürütüyor. Hem bireysel hem de kurumsal kullanıma uygun farklı ölçeklerde üretilen NAS çözümlerinin herkes için mobilite vaat ettiğine dikkat çeken Vefa Tarhan’a göre önümüzdeki dönemde IoT (Internet of Things-Nesnelerin interneti) kavramıyla birlikte giyilebilir ürünlerin yaygınlığı artacak. Beklenen artışla birlikte güvenliğin öne çıkacağını ve bunun da servis sağlayan şirketler için yeni fırsatlar doğuracağına vurgu yapan Tarhan, günümüzün gündemde olan başlıklarından Endüstri 4.0 için IoT’nin kilit nokta olacağını savundu. IoT’nin asla atlanmaması gereken bir başlık olarak değerlendiren Tarhan, “Dünyanın ilgili ilgisiz birçok büyük şirketi bu alana yatırım yapıyor. Büyük resme bakıldığında akıllı şehirleri görüyoruz. Bu akıllı şehirlerin parçaları da akıllı evlerde yaşayan, akıllı otonom otomobil ve akıllı telefon kullanan insanlar. Bu insanların artık büyük bir bölümü IoT ve giyilebilir teknolojilere aşina ya da kullanmaya başladı. Bizim gibi insanları bağlantılı hale getirme vizyonuyla hareket eden şirketlerin de günümüzde artık kutu değil toplam çözüm satması gerekiyor. Biz de ZyXEL olarak bunu bir görev olarak görüyor ve müşterilerimize ürünlerimizle toplam bir çözüm sunmaya özen gösteriyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin