22 Haziran 2017 Perşembe
Ana Sayfa / BASIN BÜLTENİ / 2015’in En Çok İzlenenleri YouTube Ödül Töreninde Bir Araya Geldi

2015’in En Çok İzlenenleri YouTube Ödül Töreninde Bir Araya Geldi

Sosyal medyanın en popüler mecralarından olan YouTube, 2015 yılının en çok izlenen ve en başarılı Vlogger’larını, düzenlediği ödül töreninde bir araya getirdi.

YouTube üzerinde içerik üretip yayınlayan ve yüz binlerce takipçiye ulaşan başarılı kanal sahipleri, 3 Şubat 2016 tarihinde Garaj İstanbul’da düzenlenen törende ödüllerini aldı. Düzenlenen ödül töreninde hayranları, YouTube’un yeni nesin yıldızlarını yalnız bırakmadı. Ödül töreninde “Miş Miş” şarkısı ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Simge ve “Sor” isimli şarkısı ile hayranlarının gönlünde taht kuran Cem Belevi, şarkılarını seslendirdi.

Simge__YouTube_2015_Odul_Toreni-01

Türkiye’de İlk Kez: YouTube Ödül Töreni 2015

Türkiye’de ilk kez düzenlenen bu ödül törenine, müzik, komedi, güzellik ve oyun gibi farklı alanlardaki kanal sahipleri, takipçi sayılarına göre “Gold Play Button” ve “Silver Play Button” kategorilerinde ödül aldılar. Ünlü güzellik Vlogger’i SebiBebi’nin sunuculuğunu yaptığı etkinlikte tüm Vlogger’lar, takipçileri ile bir araya geldi ve salon oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

YouTube_2015_Odul_Toreni-02

Mobil Cihazlar Üzerinden İzlenme Süresi %200 Arttı!

2015 yılının ikinci çeyreği sonu itibariyle dünya genelinde insanların YouTube’da video izlemek için geçirdiği süre yıllık %60 artış ile son iki yılın rekorunu kırdı. Türkiye ise Aralık 2015 itibariyle yıllık %80’in üzerinde, mobil cihazlar üzerinden ise yaklaşık %200’lük artan izleme süresi ile başta İngiltere olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesini ve Rusya’yı geride bıraktı.

Bir milyon takipçiye ulaşarak Gold Play Button Ödülü alan kanallar:

Beş yüz bin takipçiye ulaşarak Silver Play Button Ödülü alan kanallar:

Hakkında Özge Tırpan

İlgili Haber

Cropy ile kırp, tasarla, yorum ekle ve paylaş

Yenilikçi tasarım araçları sunan Cropy uygulaması, herhangi bir internet sitesinde yer alan görseller ve metinlerin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bad Behavior has blocked 5207 access attempts in the last 7 days.