Bu yazımızda sizlerle Acer’in hem tablet hem de notebook özelliği taşıyan yepyeni modeli Acer Aspire R11 hakkında bilmeniz gereken tüm detayları paylaşıyor olacağız. “Kişisel bir bilgisayarım olsun ama aynı anda taşınabilir ve hafif bir kullanımı olsun” diyorsanız bu ürün kesinlikle size göre.

Acer Aspire R11, Windows 10 işletim sistemi ile satışa sunuldu. Intel Pentium ve Intel Celeron işlemci tipine sahip bu model, hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanılabiliyor. Intel HD Graphics grafik kartı ve 500 GB depolama alanına sahip Aspire R11, sadece 1.5 kilogram ağırlığında. 360 derece döndürülebilen ekranı da 11.6 inç. Ürün, 8 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor. Corning Gorilla Glass cam ile kaplı ekran da çizilmelere karşı dayanıklı.

Acer Aspire R11, mavi ve beyaz olmak üzere iki renk alternatifi sunuyor.
Acer Aspire R11, mavi ve beyaz olmak üzere iki renk alternatifi sunuyor.

Ürün, mavi ve beyaz olmak üzere iki farklı renk alternatifi sunuyor. Beyaz renk, bizim favorimiz oldu. Sert plastikten yapılmış, darbelere karşı dayanıklı bir dış yüzeyi var. Bilgisayarı açtıktan sonra ekranı katlayıp tablet formunda da kullanabiliyorsunuz ürünü. Yani, hem notebook kolaylığını hem de tablet fonksiyonelliğini aynı anda deneyimlemek istiyorsanız, bu ürün sizin için biçilmiş kaftan. Ayrıca, Acer markasının kullanıcılarına sunduğu Acer ID sayesinde BYOC (build your own cloud) özelliğini kullanıp kendi bulutunuzu oluşturabiliyor, marka ve ürünler ile ilgili teklif ve bilgilere ulaşabiliyor ve garanti hizmetinden faydalanmak üzere ürünü kaydedebiliyorsunuz.

Yaklaşık bir aylık bir kullanım süresi sonucunda bizlerin Acer Aspire R11 ile ilgili yorum ve deneyimleri ise şu şekilde:

  • 11.6 inçlik ekranı ve sadece 1.5 kilogramlık ağırlığı ile kolayca taşınabilir ve fonksiyonel bir ürün. Özellikle mobil bir çalışma ortamına sahip kişiler, bu ürüne bayılacak.
  • Dış yüzeyi darbelere karşı gerçekten dayanıklı. Bir kaç kez darbeye maruz kalmasına rağmen dış yüzeyde hiçbir şekilde çizik oluşmadı.
  • Tablet formuna sadece ekranı çevirerek çok rahat bir şekilde geçilebiliyor ve dokunmatik ekran hemen aktive oluyor.
  • Cihaz bazen, komutlara biraz geç tepki veriyor.
  • 8 saatlik pil ömrü, günlük koşuşturmanız içerisinde fazlasıyla yeterli geliyor.
  • Ses performansı, bu boyutta bir üründen beklenmeyecek kadar iyi. TrueHarmony ses teknolojisine sahip üründe güçlü bir ses çıkışı var.
  • Ekran, üründeki BluelightShield teknolojisi sayesinde gözünüzü çok yormuyor. Tüm gün ekrana bakmak zorunda olan çalışanlar için son derece avantajlı.

Ve gelelim en önemli konuya: ürünün fiyatı. Acer Aspire R11, 2015 Ekim ayı itibariyle Türkiye’de 339$ + KDV gibi bir fiyat ile satışa sunuldu. Deneyimlemek isteyenlere duyurulur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin