2018’de Mars’a gönderilmesi beklenen NASA’nın InSight Uzay Aracı ile birlikte adınızı Mars’a gönderebileceksiniz!

İlk olarak 2015 yılında bu fikri ortaya atan NASA, o dönem 827 bin kişinin başvuru yapmasıyla, yaşanan yoğunluk yüzünden isim gönderme sayfasını kapatmıştı. Bu kez talebin çokluğu üzerine ikinci bir çip daha hazırlayacak olan NASA başvuruları yeniden açtı.

2018 yılının Mayıs ayında kalkışı planlanan ve aynı yılın Kasım ayında Mars’a inmesi planlanan NASA’nın keşif aracı InSight Uzay Aracı ile adınızı uzaya gönderebileceksiniz.

Gezegendeki depremleri, meteor yağmurlarını ve kayalık tabakaları inceleyecek olan InSight görevinin başındaki Bruce Banerdt, Mars’ın uzay severleri heyecanlandırmaya devam ettiğini ve bu fırsatın “insanların kızıl gezegenin içini araştıracak uzay aracının bir parçası olmalarına olanak sağladığını” söyledi. Açıkçası bu konu beni de heyecanlandırdı ve anında başvurumu yaptım.

Başvurunuzla beraber buna benzer bir “biniş kartı” elde edeceğiniz sistemde, biniş kartınızı indirip arkadaşlarınızla, Mars’a isminizin gitmesiyle ilgili hava bile atabilirsiniz. Başvuru NASA’nın kendi başvuru sayfası üzerinden form doldurarak yapılabiliyor. Siz de başvuru yapmak ve Mars’a isminizin gönderilmesini istiyorsanız buradaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz. Siz de Mars’a isminizi gönderecek misiniz?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin