Apple Music’in yeni çalma listesi, arkadaşlarınızın dinlediklerini listeliyor

Spotify’ın haftalık olarak yayınladığı “Haftalık Keşif” listeleri, her hafta başlarında yayınlanıyor ve şüphesiz birçok kullanıcı için vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Şimdi, Apple Music, Spotify’ın bu özelliğine benzeyen ve ondan birkaç yerde farklı olan yeni bir çalma listesi ile geldi ismi; Friends Mix.
Apple Music, arkadaşlarınızın kısa süre önce dinlediği 25 şarkıdan oluşan “Friends Mix” adlı yeni Apple Music özelliğini etkinleştirdi. Ama en baştan başlayalım, bu özellik şu anda her kullanıcı için aktif değil. Apple’ın yeni özelliği her Pazartesi, Spotify’da olduğu gibi mevcut olacak. Favorites Mix, Chill Mix ve New Music Mix listelerine katılan yeni Friends Mix ile kullanıcılar, favori müzik parçalarını arkadaşlarından bireysel müzik önerileri almadan önce dinleyebilecekler.

İOS 11 ile Apple, Apple Müzik’teki sosyal teklifleri önemli ölçüde basitleştirdi. Güncelleme ile kullanıcılar arkadaşlarını Spotify’daymış gibi takip etmeye başladı. Dinleme geçmişi otomatik olarak paylaşıldığından, Apple Müzik kullanıcıları “Arkadaşların Dinliyor” bölümünde arkadaşlarından önerileri görecek. Ayrıca, meraklı kullanıcı merak ettiği bir arkadaşının profiline baktığı zaman tüm dinleme geçmişini görebilecek.

Böylece, Apple Music, özel olarak dört gün yayınladığı çalma listelerinin sayısını artırdı. Friends Mix Pazartesi, Favorites Mix Salı, New Music Mix Cuma, Chill Mix Pazar günü yayınlanacak. Apple Music’in geriye kalan üç günde ne yapacağını merak ediyoruz.

Paylaş
Önceki İçerikPUBG’den hataları düzeltecek hamle geldi
Sonraki İçerikAcer’den tüketicilere “değer” atağı
Bilgisayar Mühendisi adayıyım. SEO ve mobil uygulama üzerine kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Teknolojinin, doğru kullanıldığı zaman insanların hayatlarını kolaylaştıracağına inanıyorum. Teknolojiyi anlamak ve anlatmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin