Apple’ın çip üreticisine virüs şoku 

Apple‘ın en büyük donanım üreticilerinden biri olan TSMC virüs şokuyla gündemde. Dev çip üreticisinin üretim ağı, kötü amaçlı yazılım tarafından saldırıya uğradı. TSMC Cuma günü yaptığı açıklamada, üretim hatlarını etkileyen virüsün, üretim sürecinin %80’ini doğrudan etkilediğini açıkladı.

TSMC bugün piyasada çok sayıda üst model akıllı telefon ekipmanının üretiminde büyük bir paya sahiptir. Şirkete göre, Tayvan merkezli şirketin tüm ürünleri kontrol altında ancak, şirket yetkilileri bu saldırı nedeniyle birçok yeni akıllı telefon modelinin gönderilmesinin gecikebileceği konusunda uyardılar.

Bloomberg’in verilerine göre, virüsün TSMC’nin üretim ağında yeni bir yazılım kurarken yaptığı bir hata nedeniyle yayıldığını gösteriyor.Ancak, TSMC yetkililerine göre, endişelenmenize gerek yok çünkü TSMC, üretim bandını, en büyük müşterisi olan Apple’ın siparişleri için olabildiğince hızlı kullanacak.

TSMC ayrıca, virüs saldırısı nedeniyle şirket veya müşteri hakkında hassas bilgilerin yayılması gibi bir şey olmadığını söyledi. Bilgi açıklamalara da dahildir.

TSMC Finans Direktörü Lora Ho, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “TSMC‘nin daha önce virüsler tarafından saldırıya uğradığı ve üretim bandında hiçbir etkisi olmadığına” dikkat çekti. “TSMC, mevcut güvenlik açıklarını kapatmak için harekete geçti ve ayrıca ek güvenlik önlemleri de alacağız.” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikGoogle’dan Android Pie heykel açılışı
Sonraki İçerikXiaomi Mi 8 Türkiye’de ön siparişte
Bilgisayar Mühendisi adayıyım. SEO ve mobil uygulama üzerine kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Teknolojinin, doğru kullanıldığı zaman insanların hayatlarını kolaylaştıracağına inanıyorum. Teknolojiyi anlamak ve anlatmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin