asus2Eğer siz de ses önem veriyorsanız, anakartınızın üzerindeki ses yongalarıyla yetinmeyenlerdensiniz demektir. İşte bu durumda yardımınıza ses kartları koşuyor. Bugün inceleyeceğimiz ses kartı ise bir PCI çözümü olan ASUS’un STRIX RAID Pro modeli.

STRIX RAID Pro, anakartınızın PCI-E portlarından birini kullanan, 7.1 destekli bir ses kartı. Üzerinde 600 ohm’a kadar güç sağlayabilen bir özel kulaklık amfisi bulunuyor. Sinyal-gürültü oranı 116dB olan STRIX RAID Pro, 10Hz’den 48KHz’e kadar bir frekans tepkisine sahip.

Kutu içerisinden çıkan kontrol aparatı ise üzerindeki daire şekilli tuşu döndürerek ses ayarı yapmanızı, üzerine basarak ise eğer varsa hoparlör ve kulaklık arasında geçiş yapmanıza imkân tanıyor. Ayrıca üzerindeki RAID tuşu ile bas güçlendirme, mikrofon sesi, ekolayzır veya sanal surround özelliklerinden birini bu tuşa atamanıza yarıyor.

6 pin’lik PCIe güç bağlantısı ile çalışan ses kartı, üzerindeki baykuş şekilli EMI kalkanı ile de kasanıza tarz katmaktan geri kalmıyor.

Özellikle oyunculara yönelik hazırlanmış olan STRIX RAID Pro, bununla birlikte müzik ve film sevenler için de ideal bir performans sergiliyor. Eğer siz de anakart üzerindeki ses yongalarıyla yetinenlerden değilseniz, ASUS STRIX RAID Pro’ya bir göz atmanızda fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin