rog3

Geçtiğimiz dönemde karşımıza farklı konfigürasyonlarda oyuncu kulaklıkları, mekanik oyuncu klavyesi, oyuncu faresi ve mousepad’leri ile çıkan ASUS’un STRIX markası, bu sefer de kablolarından kurtulmuş bir oyuncu kulaklığıyla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

ROG STRIX Wireless, STRIX markasının ROG ile birleştirilmesinin örneklerinden biri. Ancak tasarımsal olarak bu birleşme ROG STRIX Wireless’ta çok etkili olmuşa benzemiyor. Bir önceki serideki baykuş tasarımını koruyan kulaklıkta, “baykuş gözleri” olarak niteleyebileceğimiz kısımlar bu sefer şeffaf plastik arkasında bırakılmamış. Kulaklığın sol tarafındaki “gözün” altına konumlandırılmış butonlarla kulaklığı kontrol etmemiz de sağlanmış.

2.4GHz frekansı ile USB üzerinden takılan vericiye bağlanabilen kulaklık, sanal 7.1 surround ses sağlama özelliğine de sahip. 10 saatten fazla pil ömrüne sahip olan ROG STRIX Wireless, PC, PS4, Mac ve mobil cihazlara da bağlanabiliyor.

Çift antenli tasarıma sahip olan ROG STRIX Wireless, böylece olabildiğince stabil kablosuz ses aktarımı sunuyor. Bu da özellikle CS:GO, Overwatch, League of Legends gibi iletişimin ön plana çıktığı oyunlarda büyük önem taşıyor.

Kulaklık STRIX Sonic Studio isimli bir yazılımla kontrol edilebiliyor. Bu yazılımla birlikte ekolayzır ayarları, 7.1 dengeleme, Bass Güçlendirme, Ses Netliği gibi ayarlar istenildiği şekilde düzenlenebiliyor.

Her ne kadar kablosuz bir kulaklık da olsa ROG STRIX Wireless, kablolu modda PC ve Mac dışında PS4, akıllı telefon ve tabletlere bağlanmak için aparatları da kutusunda barındırıyor.

Katlanabilen ve rahatça taşınan kulaklık, uzun süren oyunlarda da herhangi bir rahatsızlık hissi yaratmıyor. Bu açıdan kablosuz kulaklık arayan oyuncular, ROG STRIX Wireless’ı rahatlıkla tercih edebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin