Sahibinden.com’dan yapay zeka destekli “Fotoğraftan Araç Tanıma” özelliği

0

Geçtiğimiz günlerde, ikinci el eşyaların alım satımı için önde gelen platformlardan biri olan LetGo’da aktive edilen yapay zeka destekli giriş özelliğini sizlerle paylaşmıştık. Ülkemizde henüz aktif olmayan Reveal, ürünün gerçek değerini ve hangi ürünün satılacağını fotoğrafladıktan sonra yapay zeka desteği ile ürünün ne olduğunu öğrenebiliyor.

Benzer bir özellik şu anda yerli ikinci el alım satım platformu olan Sahibinden.com’da bulunuyor. “Fotoğraftan Araç Tanıma” olarak adlandırılan özellik, bir aracın herhangi bir açısından çekilen fotoğrafla marka, model, çerçeve türü ve yıl bilgisini tanımlayabiliyor ve bu modelin sayfasını milyonlarca sayfa arasında kullanıcılar için daha hızlı bulabiliyor ve listeleyebiliyor.

Sahibinden.com’un tüm üyeler için ücretsiz olan yeni özelliği, “Vasıta” kategorisi altındaki Otomobil, Arazi, SUV & Pick-up ve Minivan & Panelvan kategorilerinde kullanılıyor ve önümüzdeki dönemde diğer kategoriler için de aktif edilecek. Ayrıca Fotoğraftan Araç Tanıma özelliğinin, sahibinden.com mobil uygulamasında IOS 3.36.0 versiyonunda ve Android 3.27.1 versiyonunda bulunduğunu; eski sürümlerde ve web platformu üzerinde bu özelliğin desteklenmediğini de hatırlatalım.

Son olarak, “Fotoğraftan Araç Tanıma” özelliğinin hem bireysel hem de kurumsal üyeler tarafından kullanılabileceğinin altını çizelim.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin