Samsung Galaxy Note 7 Neye Patlamış?
Samsung Galaxy Note 7 Neye Patlamış?

Güney Koreli Teknoloji Devi Samsung’un Amiral Gemisi Telefonu Galaxy Note 7’nin neden patladığı ortaya çıktı. Aslında patlamanın sebebini farklı bir sebep oluşturuyor. Bilgiler haberimizde yer alıyor.

Samsung Galaxy Note 7 Neye Patlamış?
Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlamış?

İşte Telefonun Patlamasına Neden Olan Olay:

Telefonun patlamasına neden olan olay CNC Makinesinin cihazın Batarya bölümünü dar bir biçimde kesmesi.

Haberimizde paylaştığımız görselde de görüldüğü üzere Batarya bölgesinin hem altında hem de üstünde bir eğim var.

Dar yere sıkışan Batarya şarj sırasında hararet yaparak şişmiş ve patlamış. Evet, patlama yine Batarya’dan; ama asıl suçlunun CNC Makinesi olduğunu görüyoruz.

Samsung ilk modelleri –Galaxy Note 7- için kapsamlı bir Batarya Testi yaptı. Batarya patlayınca ilk Geri Çağırma Kampanyasını düzenleyen firma bu sırada ürettikleri –Batarya Patlaması Olayından sonra yeni ürettikleri Batarya- Bataryalarını zaman yokluğundan dolayı kapsamlı bir şekilde test edemedi.

Samsung Galaxy Note 7 Neye Patlamış?
Samsung Galaxy Note 7 Neye Patlamış?

Bu sefer yine cihazlar patlayınca Samsung; ikinci bir Geri Çağırma Kampanyası düzenlemedi. Müşterilerini de mağdur etmeyen Samsung; yeni modelin daha fazla sorun çıkarması ihtimalini göz önüne alarak riske girmek istemedi.

Cihazı geri çeken firma oluşan hatayı kapsamlı bir şekilde test etmek için uzun zamandan beri çalışıyordu. Anlaşılan sorunu Samsung çözmüşe benziyor.

Bundan böyle Samsung; Bataryası kaldırılamayan telefonlarının Batarya bölümünü çok geniş yapacak ve böylelikle Batarya ısınsa ve hararet yapsa dâhi patlamamış olacak. Dileriz ne Kullanıcıların ne de Firmanın zarar göreceği modelleri hiçbir zaman piyasada görmeyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin