22 Haziran 2017 Perşembe
Ana Sayfa / HABER / Samsung Otonom Araçlarını Test Edecek
Samsung Otonom Araçlarını Test Edecek
Samsung Otonom Araçlarını Test Edecek

Samsung Otonom Araçlarını Test Edecek

Samsung, Otonom Araçlarını; test etmeye başladı.

Güney Koreli Teknoloji Devi Samsung, uzun zamandır yan kuruluşu Samsung C&T: “İnşaat ve Ticaret” ile Güney Kore’nin Gyeonggi İli’nde bulunan Yongin şehrinde: “Everland Speedway” isimli bir Yarış Pisti işletiyor.

1995 yılında açılan ve 2009 yılından bu yana sadece reklâm amaçlı Motor Sporları Etkinliklerine ev sahipliği yapan Pist, Samsung ve Gyeonggi Yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre yakın zamanda Otonom Araçların, Test Merkezi hâline gelecekmiş.

Samsung Otonom Araçlarını Test Edecek
Samsung Otonom Araçlarını Test Edecek

Sadece Otonom Araçları test etmek için özel bir alan bulmanın oldukça zor olduğunu belirten Samsung, Everland Speedway’in gerçek yol şartlarına: “Virajlar, trafik ışıkları, yaya geçitleri vb.” uygun olarak modifiye edileceğini ve böylece hem ciddi bir zaman hem de maddi kazanç elde edileceğini söyledi.

Bu alan sayesinde gelecek Otonom Araç Teknolojileri hakkında hayati önem taşıyan bilgiler elde edecek olan Samsung, hatırlayacağınız üzere BMW ile ortak olarak Otonom Araç Üniteleri üzerinde çalışıyor.

Windows Phone’a Şeffaflık Ayarı Gelebilir!

Hakkında Atılay Aşkale

İlgili Haber

ASUS ROG, oyun endüstrisine de katkı sunmaya devam ediyor.

Günümüzde artık neredeyse içerisinde “oyuncu” kelimesini barındırmayan hiçbir ürün, oyuncular tarafından tercih edilmez oldu. RGB ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bad Behavior has blocked 5207 access attempts in the last 7 days.