Son nesil kablosuz ağ bağlantısına geçiş yapmak isteyenler için bol özellikli bir modem

Senelerden beri ADSL modemler sayesinde kesintisiz ve hızlı bağlantının keyfini süren kullanıcılar aradan geçen süreden sonra cihazlarının epey eskimiş olduğunu fark ettiler. Çoğu kablosuz ADSL modemde Wi-Fi standardı hala eski nesil 802.11g yani 54 Mbps olabiliyor. Daha yeni modellerde 802.11n ile 300 Mbps destekleniyor ama en yeni modellerden biri olan TP-Link Archer D5 ile hız kat kat ötesine geçiyor. Son nesil 802.11ac standardını destekleyen Archer D5’in bir diğer avantajı rakip ürünler aksine sadece router olmayıp aynı zamanda ADSL2+ modem olarak da işlemesi.
Böylece eksi modeminizi tamamen devre dışı bırakıp tam anlamıyla yeni teknolojiyi kullanır hale gelebilirsiniz. Üzerinde yer alan üç büyük harici anteniyle dikkatleri üzerine çeken bu ürünün dual band desteği olduğundan hem eski nesil 2.4 GHz, hem de yeni nesil 5 GHz kanaldan bağlantı kurulabiliyor. Boş olan 5 GHz kanalında etkileşim düşük olduğundan ve band aralığı genişlediğinden yüksek hız çok daha kolay. Daha da iyisi eş zamanlı olarak iki kanalı da kullanabiliyor. Tüm bunlara ek olarak dört ayrı kablolu ağ bağlantısı da var ve bunlar da son nesil 1000 Mbps (Gbps) desteği vererek göz alıyor.

Archer_D5_un_V2_1085_normal_4_20150912135147Eski nesil 100 Mbps bağlantıları ve ayrıca eski nesil 802.11g ile 802.11n ağları da destekleyen Archer D5 sayesinde bir taşla çok sayıda kuş vuracağınız ortada. WPS butonu sayesinde şifreli ağlaraistemci eklemek son derece kolay. Güvenlik odaklı bu adıma ait olan standartlar WEP, WPA ve WPA2. Arka kısımda sabitlenmiş olan antenleri çıkarmak ve daha güçlü modellere terfi etmek mümkün. Firmanın incelediğimiz diğer ürünü Archer T4U gibi 802.11n üzerindne 300 Mbps ve 802.11ac üzerinden 867 Mbps sınırı geçerli. İki ürünün harika bir set olacağı apaçık ortada. ADSL2+ desteklendiği için 24 Mbps hızında bağlantılara kadar izin veriliyor. Bu arada cihazda iki tane de USB 2.0 portu var. Yazıcınızı ya da parmak bellek gibi depolama biriminizi ağa katmak isterseniz son derece kolay. FTP sunucusu işletebilen Archer D5 ile dosyalara dışarıdan erişebilir ve bulut ortam gibi kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin