Yıllar yıllar önce Western Digital’in My Book’unun eski bir modeline sahiptim. Dönemine göre başarılı bir tasarımı, iyi bir performansı vardı. Uzun bir aradan sonra 2016 model yepyeni bir My Book, bakalım aktarım hızlarının tavan yaptığı bir dönemde nasıl bir performans sergiliyor.

WD’nin yeni My Book’u normalde 8TB’a kadar seçeneklerle sunuluyor. Ancak elimizdeki model 3TB’lık olanı. 3TB da aslında ortalama bir kullanıcı için ideal bir seçenek. Tüm seçeneklerde My Book tamamen siyah görünüşle geliyor. Yeni tasarım eskisine göre daha modern ve keskin hatlar barındırıyor.

Yeni My Book, micro USB 3.0 portuna sahip. Yani en yeni nesil USB 3.1’i desteklemiyor. Hal böyle olunca özellikle sadece Tip-C çıkışlı Macbook gibi sık kullanılan laptoplarla kullanması biraz imkânsız hale gelebiliyor (Her ne kadar dönüştürücüler kullanılabiliyor olsa da).

İçerisinde yüklü olarak sunulan WD Backup yedekleme yazılımıyla dosyalarınızı kolayca yedekleyebilir, donanımsal şifrelemeyle dosyalarınızı güvenle barındırabilirsiniz. Hem de bu şifrelemenin 256-AES gibi güçlü bir şifreleme olduğunu da akılda tutalım.

WD My Book’un aktarım performansı da oldukça başarılı. Yazma ve okumada ortalama 167MB/s gibi bir performansa sahip. Bu da USB 3.0 harici diskler arasında yüksek bir oran olarak karşımıza çıkıyor.

Hem tasarımının başarılı şekilde değiştirilmesi hem de yüksek performansı, USB 3.1 desteği olmasa bile, My Book’u şimdilik harici sabit diskler arasında iyi bir konuma yerleştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin