Xiaomi, Türkiye’de İlk Mağazasını Açıyor

 

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin adı, uzun süredir ürettiği başarılı modellerle anılıyordu. Bu olumlu gidişatın üzerine Xiaomi’den Türkiye’de mağaza açma kararı geldi. Üstelik Türkiye’deki ilk mağazanın açılış tarihi bile açıklandı.

Aslında, uzun zamandır Xiaomi’nin Türkiye’de bir mağaza açmayı planladığını bilyorduk. Ancak, Türkiye’de Xiaomi’nin temsilciliğini kimin yapacağının cevabı tartışılıyordu. Sonrasında ise Xiaomi’nin Türkiye distribütörlüğünü EVEFONE’un yapacağı kesinleşmişti.

Türkiye temsilcisi belli olan Xiaomi’nin, Türkiye’deki ilk mağazasının yeri ve açılış tarihi de kesinleşti. Buna göre, Mi Store olarak adlandırılacak olan Xiaomi mağazalarının ilki, İstanbul’daki ünlü alışveriş merkezlerinden Vadi İstanbul’da yer alacak ve 16 Eylül Pazargünü açılacak.

Xiaomi’nin bir sonraki mağazasının ise İstanbul Bayrampaşa’daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde yer alacağı iddia ediliyor.

16 Eylül’den itibaren Türkiye’de akıllı telefon satışlarına başlayacak olan Xiaomi’nin, internet üzerinden satışlara ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak internet satışlarına da kısa süre içinde başlanacağı tahmin ediliyor.

Xiaomimi’den sonra Türkiye’de distribütör tarafından yapıldı.

Türkiye distribütörü Xiaomimi de Türkiye’de ilk defa çalışıyor. Buna göre Mi Store olarak anılacak Mi Mağazanın ismi, İstanbul’un ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan İstanbul Vadisi’nde yer alacak ve 16 Eylül Pazar günü açılacak.

Xiaomi’nin bir sonraki mağazası İstanbul Bayrampaşa’daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde yer alacak.

Türkiye’de akıllı telefon satışına başlayacak olan 16 Eylül’den itibaren Xiaomimi ve internet üzerinden satış yapmaya başlaması henüz bilinmiyor. Ancak, internet satışlarının yakında başlaması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin