Gözleri yormaz, gezegene zarar vermez: Yeni Philips PowerSensor Ekran ile çevre dostu üretkenlik
Gözleri yormaz, gezegene zarar vermez: Yeni Philips PowerSensor Ekran ile çevre dostu üretkenlik

Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, piyasaya hem kullanıcıların hem de gezegenin iyiliğini düşünen 24 inçlik, yeni bir LCD ekran çıkardı.

Çevre ve kullanıcı dostu tasarım özelliklerini bünyesinde toplayan ekrandaki dahili PowerSensor sayesinde, masada oturan yoksa güç kapanabiliyor ve gözlerin mavi ışık maruziyetini azaltmak için de ekranda özel bir LowBlue modu bulunuyor.

IPS teknolojisinin renk performansı ve geniş görüntüleme açılarını, 16:10 görüntü oranını, USB 3.0 gelişmiş bağlantısı ile birleştiren bu ekran, her modern ofiste üretkenliği artıracak nitelikte.

İş yerinde rahatlık

Bu yeni ekranın kullanıcı dostu üretkenliği hakkında yorum yapan MMD Philips monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Artem Khomenko şunları söyledi: “İnsanlar evde ve işyerinde her gün ekranın başında saatler geçiriyorlar. Bu ekran da, saatler boyunca bile insanların üretken ve sağlıklı bir biçimde çalışmalarını sağlayan yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için verdiğimiz teminatın bir parçası.”

Gözleri dinç ve sağlıklı tutmak, işyerindeki rahatlıkta kilit önem taşıyor. Ancak ekranların mavi ışığına aşırı maruziyet, görmeyi olumsuz etkileyebilir. Yeni 240B7QPJEB / 240B7QPTEB LCD ekranındaki LowBlue modu bu negatif etkiye karşı çalışıyor. Esenliğin güçlendirilmesi için geliştirilmiş LowBlue modu, kısa dalgadaki mavi ışığı azaltmak için akıllı bir yazılım teknolojisi kullanıyor. LowBlue modunu ise, daha rahat izleme için parlaklığı düzenleyen ve titreşimi azaltan bir çözüm olan Philips Flicker-Free Teknolojisi tamamlıyor.

Ekrandaki SmartErgoBase taban sayesinde ise, kullanıcılar ekranı daha rahat bir görüntüleme deneyimi için kendi tercihlerine göre eğebiliyor, sağa sola döndürebiliyor ve yüksekliği ayarlayabiliyorlar. Ek bir fayda olarak da, ekranın tabanı, kabloların da derli toplu olmasını sağlıyor.

Gözleri yormaz, gezegene zarar vermez: Yeni Philips PowerSensor Ekran ile çevre dostu üretkenlik
Gözleri yormaz, gezegene zarar vermez: Yeni Philips PowerSensor Ekran ile çevre dostu üretkenlik

Çevre dostu kimlik kartına sahip bir ekran

Philips Monitörlerinin yeni ekranı, çevre dostu bir üretkenlik akılda tutularak geliştirildi. %85’i üretimin çevreye etkisini en aza indiren TCO Edge’e sahip tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak üretildi. Ekranda, çalışırken kullanıcının ekran başında olup olmadığını belirlemek için zararsız kızılötesi sinyaller iletip bu sinyalları alan, kullanıcının ekran başından uzaklaşması durumunda ise monitörün parlaklığını otomatik olarak düşüren, dahili bir “insan sensörü” bulunuyor.

İşte bu PowerSensor sayesinde ise yüksek verimlilikte bir enerji tasarrufu sağlanıyor. Bu da enerji faturalarını %80 oranına varacak şekilde azaltıp monitörün ömrünü uzatıyor.

Müthiş ekran performansı

Çevre dostu özellikleri dışında, bu yeni ekrandada görüntüleme kalitesi müthiş. Gelişmiş IPS teknolojisi neredeyse her perspektiften 178/178 derece görüntüleme için ekstra geniş görüntüleme açıları sunuyor – hatta yandan bile görüntüleme neredeyse harika. Kullanıcılar büyük tablolarla ya da çok sayfalı belgelerle de çalışsa – 16:10 görüntü oranı sayesinde, 240B7QPJEB / 240B7QPTEB modelleri, daha fazla alan sundukları için bütün ofis uygulamaları türleri için mükemmel.

Ayrıca kullanıcılar, tutarlı renk doğruluğu ve parlaklık gerektiren keskin görüntüleri ve canlı renkleri de beğenecekler. Ekranın ultra dar çerçevesi ise dikkat dağılmasını engelliyor ve çoklu ekran ya da bölünmüş kurulumlar için bu modelin biçilmiş kaftan olmasını sağlıyor. Ekran elbette, fotoğraflarda ve filmlerde de aynı görüntüleme kalitesini sunuyor.

Profesyonel bağlantı

Bir dizi veri kaynağına verimli biçimde bağlanma ihtiyacına yanıt veren bu yepyeni ekran, VGA, DisplayPort ve standart bir HDMI ile donatıldı. Üstelik, süper hızlı transfer için ekranda verilerin çarpıcı bir hızda, saniyede 5.0 gbit hızında (USB 2.0’ın hızının yaklaşık 10 katı) gönderilmesini sağlayan Super Speed USB 3.0 de bulunuyor.

USB arayüzü ise önceki modellerle uyumlu olduğu için kullanıcılar USB 2.0 cihazlarını veri kaynağı olarak kullanmayı sürdürebilirler. Philips’in yeni 240B7QPJEB/240B7QPTEB LCD ekranı, sırasıyla 289 USD ve 319 USD fiyatlarından piyasada bulunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin